در پایان قرن ۱۹ میلادی جریان فکری تازه‌ای با رویکردی آرمانی به اساطیر یونانی ( که در آن زیبایی، تناسب و پرورش یافتگی عضلات و بدن، عاملی برای ستایش و تمجید انسان قلمداد می‌شد. ) پدید آمد. بر اثر نفوذ این جریان فکری جدید، سنت قدیمی بلند کردن سنگ بصورت ورزش مدرن وزنه‌برداری در آمد و با توجه به روند توسعه‌اش، جوانب گوناگونی در فرهنگ های مختلف پیدا نمود.

امروزه بدن سازی یا پرورش اندام به عنوان یکی از ورزش های پایه قلمداد می شود و بسیاری از ورزشکاران در تمامی رشته ها با انجام تمرینات بدن سازی اقدام به ایجاد آمادگی جسمانی جهت افزایش کارایی بدن می کنند. به عقیده بسیاری از ورزشکاران، بدن سازی یک ورزش پایه است که در صورتیکه به درستی و بر اساس نظر مربیان کارکشته انجام شود، می تواند کمک بسیاری به قدرت و تناسب اندام ورزشکاران کند و در غیر این صورت در بهترین حالت از نظر بسیاری از ورزشکاران تنها جا به جا کردن وزنه ها با مشقت بسیار همراه است و در بدترین حالت ممکن آسیب های زیادی را به بدن وزرشکاران برساند.

با توجه به اینکه ورزش در بین جوانان کشورمان جایگاه خاصی پیدا کرده و ورزشکاران ما دائما به دنبال راه کارهای جدید و موثر برای به دست آوردن رتبه های بالاتر در رشته های خود می باشند و با توجه به اینکه در باشگاه های ورزشی ، بسیاری از ورزشکاران مشغول دست و پنجه نرم کردن با وسایل ورزشی هستند لذا یکی از مهمترین وظایف مربیان ارزیابی عملکرد ورزشکاران میباشد .

طبق آمارهای رسمی فدراسیون جهانی بدن سازی در حال حاضر مهمترین مواردی که برای مربیان و ورزشکاران حائز اهمیت می باشد و تاثیر بسزایی در روند رشد و پیشرفت آنها دارد شامل : سرعت حرکت ، توان ایجاد شده ، نیروی وارد شده به بدن و دستگاه و نیز میزان کار انجام شده در هر بازه زمانی توسط ورزشکار می باشد ، که باید توسط مربی مورد ارزیابی دقیق قرار گیرد .

با توجه به زمینه فعالیت شرکت PUSH ، به تازگی مهندسین و طراحان این شرکت دستگاهی بسیار هوشمند طراحی نموده اند که برای اولین بار در جهان ، سرعت حرکت و توان ورزشکار و میزان کار انجام شده را محاسبه و تجزیه و تحلیل می نماید این دستگاه با توجه به دقت فراوانی که دارد میزان خطای انسانی را کاهش داده و باعث رشد و ارتقاء فعالیت و کمک به اصلاح حرکات ورزشکار میگردد بدین گونه به مربی و ورزشکار کمک می نماید تا حد امکان طبق برنامه ریزی صورت گرفته از به وجود آمدن اشتباه و خطا در حین تمرین پیشگیری نموده و یا در صورت بروز خطا آن ها را ثبت و اصلاح نماید و با وجود امکان مقایسه روند تمرین ورزشکار از زمان شروع، بدین نحو راندمان فعالیت ورزشکاران به صورت چشمگیری افزایش یافته و نیز دقت بالای این دستگاه به ثبت رکورد های جدید و بهتر کمک می نماید .